صفحه اصلی / افزایش هوش / چگونه کودکی نابغه داشته باشیم؟ توصیه‌هایی برای داشتن فرزندی باهوش

چگونه کودکی نابغه داشته باشیم؟ توصیه‌هایی برای داشتن فرزندی باهوش

چگونه کودکی نابغه داشته باشیم؟ توصیه‌هایی برای داشتن فرزندی باهوش

یک روان شناس کودک گفت: والدین باید آرزو کنند تا فرزندانشان همواره از لحاظ روانی سلامت باشند نه اینکه فرزندانی باهوش و نابغه داشته باشند.

علی راکی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه افزایش هوش کودک برای تبدیل شدن آن به یک نابغه از تفکرات نادرست میان والدین است، اظهار کرد: هوش انسان به صورت طبیعی مشخص است و اینکه با شیوه‌ای بتوان هوش فردی را کم یا زیاد کرد غیر ممکن است.

وی با بیان اینکه با ایجاد آرامش و فضای مناسب برای فعالیت می‌توان از ظرفیت‌های هوشی بیشتری بهره‌برد، ادامه داد: افزایش هوش کودک تنها با کلاس‌های آموزشی متعدد ممکن نیست بلکه والدین باید تلاش کنند تا در یک فضای آرام و با آرامش وظایف تربیتی خود را انجام دهند.

این روان شناس کودک افزود: وقت گذاشتن، برقراری ارتباط، حرف زدن و بازی کردن با کودکان از راه‌هایی که می‌توانند به ایجاد یک فضای مناسب آموزشی از سوی والدین کمک کند و در خصوص فعالیت‌های خارج از منزل نیز کلاس های پرورشی به کلاس‌های آموزشی ترجیح دارد.

راکی با بیان اینکه بهترین سن آموزش به کودکان شش سالگی است، خاطر نشان کرد: در کلاسهای آموزشی تنها اطلاعات به کودک انتقال داده می‌شود در حالی که در کلاس‌های پرورشی آموزش‌های غیر مستقیم برای یادگیری بکار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت رشد هوشی کودکان باید متناسب با سن آن‌ها افزایش یابد در حال که برخی والدین گمان می‌کنند در صورتی که کودکان زبان فارسی، انگلیسی و ریاضی را زودتر از موعد یاد بگیرند از بقیه کودکان جلو می‌افتند در صورتی که این عمل نتیجه برعکس دارد و کودک حداقل‌های ظرفیت‌های هوشی خود را نیز از دست می‌دهد.

این روان شناس کودک با بیان اینکه تمام والدین دوست دارند که کودکان باهوش داشته باشند، اضافه کرد: در صورتی که والدین بخواهند فرزندانشان از ظرفیت‌های هوشی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنند، علاوه بر تأمین آرامش باید روحیه لذت بردن از زندگی و دنیایی بدون اضطراب و خشم را در کودکان به وجود آورند.

همچنین بخوانید: برای تقویت هوش چه بخوریم؟


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی برای بچه دار شدن

آمادگی برای بچه دار شدن

از لحظه‌ای که می‌فهمید باردار شده‌اید یا همسرتان باردار شده است، پدر/مادر شده‌اید. حتی اگر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *