صفحه اصلی / اپل / پشتیبانی آیفون ۱۳ از اینترنت استارلینک و ارتباطات ماهواره ای

پشتیبانی آیفون ۱۳ از اینترنت استارلینک و ارتباطات ماهواره ای

تحلیلگر معروف از پشتیبانی آیفون ۱۳ از اینترنت استارلینک و ارتباطات ماهواره ای به دلیل استفاده از چیپ سفارشی کوالکام X60 خبر داده است.

این روزها و با نزدیک شدن به زمان سنتی رونمایی از محصولات جدید اپل، شایعات بیش از هر مورد دیگری به نسل بعدی آیفون اختصص دارد. تحلیلگر معروف محصولات اپل در یادداشتی ادعا کرده که آیفون ۱۳ احتمالا قابلیت اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار نزدیک زمین (LEO) را دارد که به موجب آن امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک از طریق ماهواره در مناطق بدون پوشش‌دهی شبکه‌های مخابراتی فراهم می‌شود.

پشتیبانی آیفون ۱۳ از اینترنت استارلینک و ارتباطات

در مدار لئو علاوه بر ماهواره استارلینک، ماهواره شرکت‌های دیگر هم برای دسترسی بهتر به اینترنت قرار دارد. اوایل امسال کوالکام از پشتیبانی این شرکت از فناوری باند n53 Globalstar در تراشه X65 رونمایی کرد. از طرفی قبلا نیز اعلام شده بود که باند n53 یک باند ۵G است.

ساده ترین روش اتصال به ماهواره‌های LEO، همکاری اپراتورها با Globalstar می‌باشد. در واقع مشترکان اپراتور شبکه با همکاری Globalstar می‌توانند مستقیما از خدمات ارتباط ماهواره‌ای در آیفون ۱۳ بدون داشتن قرارداد یا پرداخت اضافی استفاده نمایند.

بر این اساس چیپ X60 احتمالا از قابلیت‌های دیگر ۵G نیز پشتیبانی می‌کند و درواقع مناطق فاقد پوشش دهی را نیز پوشش می‌دهد که برای مناطق محروم و روستایی بسیار مهم است. گویا سایر برندهای موبایل در انتظار استفاده از تراشه X65 برای استفاده از اتصال ماهواره‌ای هستند. اما مانند بسیاری موارد دیگر، اینجا هم اپل پیشگام است!

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص پشتیبانی آیفون ۱۳ از اینترنت استارلینک و ارتباطات ماهواره ای چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه گوشی که خیس شده را خشک کنیم؟ راههای نجات موبایل خیس شده

چگونه گوشی که خیس شده را خشک کنیم؟ راههای نجات موبایل خیس شده

وقتی گوشی تان مستقیما به درون وان حمام شیرجه می زند، برای نجات دادن آن …

دیدگاهتان را بنویسید