صفحه اصلی / تاریخچه سیاه دانه / همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید

همه آنچه باید درباره سیاه دانه بدانید

هر خاکی و هر آب و هوایی ، بستر انواع از گیاهان دارویی است. بنابراین همه چیز در همه جا نمی‌روید و حکمت خلقت در این است. سابقه درمان بیماریها با گیاهان دارویی به قدمت تاریخ زیست انسان بر روی کره زمین است..بسیاری از گیاهان دارای مزه تلخ مزه هستند مانند سیاه دانه (شونیز,سیه‌دانه، کمون هندی) که خواص دارویی و درمانی دارد. مواد تلخ مزه غیر سمی تحرک کننده بسیاری از اندامهای برای فعالیت بیشتر مانند کبد و کیسه صفرا هستند.

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید
.

سیاه دانه چیست

سیاه دانه طعمی تلخ دارد و به عنوان ادویه در مواد غذایی به خصوص ترشیجات استفاده می شود. از قدیم به عنوان ضد انگل، ضد باکتری و مسهل استفاده می کردند. مصرف سیاه دانه برای زنان شیرده مفید است.

  گیاه سیاه‌دانه، گیاهی یک‌ساله و گلدار و بومی جنوب غربی آسیا است.از تیرهٔ آلاله‌ها و شمارهٔ گلبرگ‌های آن از پنج تا هشت است. و دانه‌های سیاه‌رنگ آن در برگه‌های وسط گل قرار گرفته و بوی مخصوصی دارد.این گیاه دارای گلهای سفید و خاکستری است. ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر قد دارد و دانه های ۱ تا ۲ میلی متری آن برای اهداف دارویی استفاده میشود.

سیاه دانه از دیرباز تا امروزه به شکل‌های گوناگون ازجمله «عصاره، روغن، دانه و…» به عنوان نوعی داروی گیاهی برای کمک به درمان برخی بیماری‌ها در طب سنتی کاربرد داشته و دارد.

نام های دیگر سیاه دانه

سیاه‌دانه، سیه‌دانه، سیاه‌تخمه، سرنیچ سیاه، سنوخ سیاه، کمون اسود، شهنیز، شنیز، شونوز، شنز، شینیز، سنیز، شویز، کمون هندی، نان‌خواه، نانخه، نانخاه، نانوخیه، بوغنج، بزغنج، سیاه‌بیرغ، شنبیذ، شونانا، کالنجی و قالیز.

 

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید
.

خواص سیاه دانه

 از اصلی ترین خواص معجون سیه‌دانه با عسل این است. که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

برای درمان سرماخوردگی های پی در پی مفید است.

در درمان تب های بلغمی و سوداوی تاثیر دارد.

ادرارآور است و برای مردان مبتلا به پروستات مفید است. همچنین عفونت های ادراری را درمان می کند.

برای درمان سردردهایی که مرتبط با مزاج سرد هستند مفید است.

مالیدن این گیاه به پوست برای درمان جوش های بلغمی مفید است. توجه داشته باشید که جوش های بلغمی بدون التهاب، زیرپوستی و سفت هستند و استفاده از این ترکیب برای جوش های قرمز و پرالتهاب نتیجه عکس خواهد داد و وضع پوستتان بدتر خواهد شد.

تاثیر خوبی بر دستگاه گوارش و انگل های روده دارد.نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را درمان می کند.برای پیشگیری و درمان زخم معده موثر است

برای بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک مفید هست.

می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.

موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.

از ابتلا به بیماری های مزمن و سرطان جلوگیری می کند. چون اثر معجون سیاه دانه به مدت طولانی در بدن باقی می ماند

باعث کاهش عوارض داروهای شیمی درمانی بر کلیه ها می شود.

با طبع گرم بسیار انرژی زا و باعث از بین رفتن افسردگی می شود.

مصرف یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی باعث درمان اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شود.

 سیاه دانه دارای ماده ای هست. که در بدن تولید آنتی هیستامین می کند. به همین دلیل برای درمان حساسیت و آسم بسیار مفید است.

افزایش دهنده طبیعی میل جنسی است.

افزایش تعداد اسپرم و درمان ناباروری حاصل از کمبود تعداد اسپرم است.

 

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید
.

نحوه مصرف از سیاه دانه

می توان آن را کمی تفت داد ، آسیاب کرد.
 به عنوان طعم دهنده به نان و غذاهای مختلف اضافه کرد.
برخی از افراد سیاه دانه را به صورت خام می خورند .
بعضی افراد آن را با عسل یا آب مخلوط می کنند .
 سیه‌دانه همچنین می تواند به نوشیدنی ها ، جو دوسر ، شیر و … اضافه شود.
مکمل های سیه‌دانه به صورت کپسول در دسترس هستند و حاوی دوزهای مشخصی از سیاه دانه هستند.
می توان آن را به صورت روغن نیز تهیه و استفاده کرد

استفاده از سیه‌دانه به تنهایی ممکن است خوشایند نباشد؛ به همین دلیل بهتر است در کنار آن کمی عسل میل کنید.

موارد و نحوه استفاده از سیاه دانه

کاهش سطح قند با سیاه دانه

مکمل های حاوی سیه‌دانه ممکن است به کنترل سطح قند خون کمک کرده و به کاهش عوارض جانبی مضر آن مانند: بهبود آهسته زخم ، آسیب عصبی و تغییرات بینایی کمک کنند . یک بررسی منتشر شده در سال ۲۰۱۷ ، نشان داد که دریافت مکمل غذایی سیاه دانه ممکن است سطح قند خون ناشتا و سطح قند خون را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. از طرف دیگر ، خواص کاهنده قند سیاه دانه ممکن است به طور قابل توجهی سطح قند خون را در بیماران دیابتی نیز کاهش دهد .

 کاهش فشار خون با سیاه دانه

اثر عصاره این گیاه در کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا مشاهده شد ، اما این کاهش بسیار کم (بین ۱ تا ۳ میلی متر جیوه بود) بود سیه‌دانه ممکن است اثرات زیادی مانند آنتی اکسیدان ها داشته باشد. یک مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۳ بر روی تأثیر این گیاه بر گشاد شدن عروق انجام شد. این مطالعه شامل ۷۰ نفر از سنین ۳۴ تا ۶۳ سال بود . نتایج نشان داد که مصرف ۲.۵ میلی لیتر روغن شونیز دو بار در روز ، به مدت هشت هفته ، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک بیماران را بطور قابل توجهی کاهش داد ، بدون اینکه هیچگونه اثر منفی داشته باشد. طبیعتا افراد با فشار خون پایین باید در مصرف شونیز احتیاط کنند.

تسکین آسم با سیاه دانه

خوردن سیاه دانه می تواند به تسکین علائم آسم کمک کند. یک مطالعه کوچک که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که نشان داد افرادی که عصاره سیاه دانه را مصرف می کردند شدت علائم آسم مانند خس خس شان را بهبود پیدا کرده بود . اما برای تأیید این اثر باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

کاهش علائم برونشیت با سیاه دانه

خوردن زیره سیاه ممکن است با کاهش التهاب در دستگاه تنفسی به تسکین علائم برونشیت کمک کند.

 کاهش کلسترول با سیاه دانه

خوردن دانه های سیاه ممکن است سطح کلسترول خون را کاهش دهد . برخی تحقیقات نشان داده است که خوردن یک گرم شونیز ،دو بار در روز قبل از غذا به مدت ۴ هفته باعث کاهش کلسترول و لیپوپروتئین با چگالی کم (یا آنچه به عنوان کلسترول بد شناخته می شود ) می شود .

 کاهش خطر ابتلا به زخم معده با سیاه دانه

دانه های سیه‌دانه می توانند گرفتگی و درد معده را تسکین دهند و روغن شونیز علاوه بر کاهش وقوع زخم معده ، به کاهش گازها و نفخ شکم نیز کمک می کند.

کاهش آلرژی با سیاه دانه

 مصرف شونیز، به دلیل داشتن خواص ضد آلرژی ممکن است علائم رایج مانند: خارش بینی ، احتقان ، آبریزش بینی و عطسه را کاهش دهد.

کاهش تیروئیدیت ناشی از خود ایمنی با سیاه دانه

مطالعه منتشر شده در مجله Alternative Medicine نشان داد که مصرف پودر سیاه دانه علاوه بر کاهش هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) ، وزن بدن و شاخص توده بدن ، می تواند وضعیت تیروئید را (در افراد مبتلا به التهاب از غده تیروئید هاشیموتو (به انگلیسی: تیروئیدیت هاشیموتو) یا اصطلاحتا التهاب مزمن غده تیروئید) بهبود بخشد.

کاهش سو هاضمه با سیاه دانه

گیاه سیه‌دانه کاربرد زیادی دارد و عصاره های تهیه شده از دانه های آن در برخی موارد از جمله: سوء هاضمه ، اسهال ، از دست دادن اشتها ، یائسگی ، دیسمنوره و موارد دیگر مفید است.

کاهش گلو درد با سیاه دانه

روغن سیاه دانه ممکن است گلودرد را تسکین دهد ، زیرا برخی تحقیقات نشان داده است که مصرف سیاه دانه همراه با نوع دیگری از گیاهان دارویی به مدت ۷ روز درد افرادی را که از گلو درد و تورم لوزه ها رنج می برند تسکین می دهد.
فروش انواع دستگاه های روغن گیری

تقویت ایمنی با سیاه دانه

مصرف روغن سیاه دانه می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و همچنین التهاب و عفونت را کاهش دهد.

تقویت عملکرد اسپرم با سیاه دانه

روغن سیه‌دانه علاوه بر افزایش حجم منی ، می تواند تحرک اسپرم را بهبود بخشد و تعداد آنها را افزایش دهد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ بر روی گروهی از مردان نابارور انجام شد ، نتایج منتشر شده نشان داد که مصرف روغن سیه‌دانه به مدت دو ماه بهبود قابل توجهی در حجم منی ، تحرک اسپرم و تعداد آنها دارد.

 احتمال کاهش خطر سرطان با سیاه دانه

روغن سیه‌دانه به کاهش رادیکال های آزاد مضر مرتبط با افزایش خطر برخی بیماری ها مانند سرطان کمک می کند ، زیرا حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است . یک مطالعه آزمایشگاهی منتشر شده نشان داد که تیموکینون که ترکیب فعال سیه‌دانه است ، ممکن است باعث مرگ سلولی سلول های لوسمی یا سرطانی شود.

 درمان سرگیجه و درد گوش با سیاه دانه

تجربه نشان میدهد که اگر یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیه‌دانه مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، میل کنید میتواند برای درمان سرگیجه و درد گوش مفید باشد. این کار را حداقل تا ۱۱ روز ادامه دهید.

درمان ناراحتی‌های کبدی با سیاه دانه

گفته میشود سیه‌دانه میتواند برای درمان ناراحتی های کبدی مفید باشد. برای این کار مقداری از پودر سیاه دانه را با گیاه صبر زرد و عسل مخلوط کنید و هر صبح ناشتا، به مدت هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید. همچنین می‌توانید روغن سیه‌دانه را که در حال جوش است، با غنچه‌ی برگ‌های بید (برگ‌های کوچک) مخلوط کرده و پیش از خواب یک قاشق مرباخوری از آن را به مدت یک هفته میل کنید

درمان اسهال با سیاه دانه

یک قاشق غذاخوری سیه‌دانه آسیاب شده را با نصف استکان عصاره‌ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید. این ترکیب میتواند برای درمان اسهال مفید باشد.

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید
.

درست مانند گیاهان و ادویه‌های دیگر، استفاده از سیاه دانه نیز باید متعادل باشد. این گیاه برای مصرف ایمن است. ولی مصرف خود سرانه آن  ممکن است منجر به برخی عوارض شود. پس قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنید.

مضرات و عوارض و سو مصرف سیاه دانه

 احتمال ایجاد خارش و حساسیت در نتیجه‌ی تماس با دانه‌های وجود دارد.این حالت نوعی آلرژی است که به درماتیت تماسی معروف است.
سیه‌دانه منجر به کنترل فشار خون و کاهش آن می‌شود، اما کاهش شدید فشار خون برای عده‌ای از افراد مضر است.افت فشار خون مانع انتقال صحیح اکسیژن به مغز و قلب و در نتیجه سردرد و تهوع می‌شود.
زنان باردار نباید سیاه دانه مصرف کنند، زیرا مصرف آن باعث انقباض ماهیچه‌های رحم می‌شود و احتمال سقط جنین و آسیب به آن را در پی دارد.
مطالعات مرکز تحقیقاتی سرطان نشان می‌دهد که سیه‌دانه با داروهای شیمی درمانی تداخل دارد و می‌تواند اثر درمان‌های متداول سرطان را خنثی و یا کاهش دهد.
افرادی که طبع گرم دارند بهتر است در مصرف سیه‌دانه زیاده‌روی نکنند.

ارزش غذایی سیاه دانه

انرژی: ۳۴۵ کالری

چربی کل: ۱۵ گرم

کلسترول: ۰

سدیم: ۸۸ میلی گرم

پتاسیم: ۱۶۹۴ میلی گرم

کربوهیدرات کل: ۵۲ گرم

فیبر رژیمی: ۴۰ گرم

پروتئین: ۱۶ گرم

سیه‌دانه سرشار از امگا ۳ و ۶ می‌باشد.

همه آنچه باید درباره سیاه دانه و نحوه مصرف سیاه دانه بدانید
.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید