صفحه اصلی / اپلیکیشن / نحوه انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ

نحوه انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ

سرانجام امکان انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ در دسترس قرار گرفت. سامسونگ هم درماه اوت اعلام نموده بود که این قابلیت به زودی دردسترس قرار می‌گیرد.

واتس‌اپ در این باره می‌گوید: اگر می‌خواهید سوابق چت‌ها را از آیفون به گوشی‌های اندرویدی سامسونگ منتقل کنید، می‌توانید اطلاعات اکانت، تصویر پروفایل، چت‌های تکی، چت‌های گروهی، تاریخچه چت‌ها، فایل‌های رسانه‌ای و تنظیمات را به موبایل جدید خود بفرستید. ولی امکان انتقال سابقه تماس‌ها یا نمایش نام وجود ندارد.

نحوه انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ

علاوه بر این، این انتقال اطلاعات از آیفون به گلکسی فقط هنگام راه‌اندازی موبایل‌ها امکان پذیر است. واتس‌اپ در این باره تاکید نموده که این مسئله فقط روی موبایل‌های جدید یا موبایل‌هایی که به تنظیمات کارخانه برگشت داده شده‌اند، قابل استفاده می‌باشد.

برای این کار باید نسخه ۲.۲۱.۱۶۰.۱۷ واتس‌اپ روی آیفون قدیمی خود نصب کرده باشید و موبایل گلکسی هم واتس‌اپ ۲.۲۱.۱۶.۲۰ یا ورژن بالاتر و قابلیت Samsung SmartSwitch نسخه ۳.۷.۲۲.۱ یا جدیدتر را دارا باشد. انتقال اطلاعات نیز به وسیله یک کابل USB-C به لایتنینگ انجام می‌شود. مراحل انتقال اطلاعات از آیفون به موبایل‌های گلکسی اینگونه است:

نحوه انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ

  •  اتصال موبایل سامسونگ خود به آیفون با کابل
  • دنبال کردن مراحل لازم در برنامه Samsung SmartSwitch
  • زمانی که از شما خواسته شد، کد QR را روی دستگاه سامسونگی اسکن نمایید.
  • زدن دکمه Start روی آیفون و صبر کنید تا مراحل انجام کار تکمیل گردد.
  • ادامه دادن پیکربندی موبایل سامسونگی خود
  • زمانی که به صفحه خانگی دستگاه رسیدید، واتس‌اپ را باز کنید و با همان شماره‌ای که قبلا اکانت ساخته بودید، وارد پیام‌رسان شوید.
  • روی گزینه Import بزنید و اجازه دهید تا مراحل انجام کار تکمیل شود.
  • اتمام فعال‌سازی دستگاه خود و اکنون به تاریخچه چت‌ها دسترسی می‌یابید.

بعد از انجام این مراحل اطلاعاتتان همچنان در آیفون قدیمی می‌ماند. واتس‌اپ در این باره می‌گوید که سوابق چت‌های شما به فضای ابری منتقل نمی‌شود و به آن‌ها دسترسی ندارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص انتقال چت واتساپ از آیفون به گوشی سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.


منبع

دیدگاهتان را بنویسید