صفحه اصلی / عمومی / معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

در صنعت چوب برای ساخت و تولید محصولات از ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی استفاده می‌شود. دستگاه‌های بادی جزء کاربردی‌ترین دستگاه‌ها است که از انواع آن می‌توان به دریل بادی، پیچ گوشتی بادی، پرچ بادی، چکش بادی، فرز بادی و موارد دیگر اشاره کرد. هر کدام از این ابزار آلات بادی برای استفاده نیاز به یکسری لوازم جانبی دارند که باید روی دستگاه مرتبط نصب شود. مزایای استفاده از این نوع دستگاه‌ها در کار نجاری کاهش انرژی، استهلاک کم، نگهداری ساده، ایمنی بالا می‌باشد که توجه افراد زیادی را جلب کرده است. در کار نجاری برای استفاده از دستگاه‌های پنوماتیک یا بادی باید لوازم جانبی مناسب آن را تهیه کرد تا کارایی که از آن انتظار دارید را مشاهده کنید. با در نظر داشتن این نوع دستگاه در صنعت چوب می‌توان سرعت کار را در مدت زمان کم افزایش داد. در ادامه به معرفی انواع رابط دریل و پیچچ گوشتی می‌پردازیم، پس با مطالب زیر همراه باشید.

کاربرد ابزار آلات بادی در صنعت چوب و نجاری

پنوماتیک یا ابزار آلات بادی در صنایع مختلفی کاربرد دارد که برای راه اندازی آن باید از کمپرسور باد استفاده کرد. معمولا می‌توان روی بیشتر دستگاه‌های نجاری برای تولید سازه‌های چوبی این دستگاه را در نظر گرفت؛ به طوری که با کمک شیلنگ فنری دستگاه موردنظر مثل فرز، دریل، سنباده و غیره را به کمپرسور باد وصل کرد. البته برای اتصال دو دستگاه فقط شیلنگ فنری کافی نیست و باید از قطعات دیگری مانند کوپلینگ و دنباله کوپلینگ نیز استفاده کرد. کوپلینگ و دنباله کوپلینگ از سری ابزارها در صنعت چوب می‌باشد که در مدل‌ها و ابعاد گوناگون با بدنه مقاوم و با کیفیت تولید شده است. به عنوان مثال با منگنه کوب بادی می‌توان میخ و منگنه را به محل مورد نظر از کار زد که از آن در نصب کف پوش، مبلمان سازی و موارد مشابه دیگر استفاده می‌شود. بکس بادی برای باز و بسته کردن پیچ و مهره کاربرد دارد. از دریل بادی جهت ایجاد سوراخ و چرخش در جاهایی که کمپرسور هوا وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دستگاه‌های پیچ گوشتی و پرچ بادی که کاربردهای زیادی در این صنعت دارند برای باز و بسته کردن پیچ، اتصال دائمی با پرچ در محیط‌هایی که هوای فشرده وجود دارد استفاده می‌شود. این نوع دستگاه‌ها و ابزار آلات در زمان کوتاه می‌تواند کارهای زیادی را در خط تولید و مونتاژ کارهای نجاری انجام دهند. از آنجایی که افراد تمایل زیادی به ساخت و خلق کردن کارهای چوبی ظریف به عنوان وسیله تزیینی یا دکوری دارند، می‌توانند کارهای ظریف و زیبایی را در مدل‌ها و سایزهای مختلف خلق کنند. اما مهمترین مساله‌ای که باید در اجرای طرح‌های خاص روی چوب در نظر گرفت، ضمن داشتن ایده در مورد طرح کار، نوع چوب مناسب را برای آنها انتخاب کرد. پس از اجرای طرح روی چوب نیاز است تا با یکسری از ابزارهای خاص به ایجاد طرح روی آن بپردازند. یکی از اساسی‌ترین فرآیندهایی که در ساخت سازه‌های ظریف مهم است، سوراخ کاری می‌باشد. برای سوراخ کاری‌های ظریف روی کار باید از ابزار آلات خاصی مانند دریل دستی با مته مناسب، انواع سه نظام و دریل فشاری استفاده کرد.

پیچ گوشتی

ابزار پیچ گوشتی‌ از ابزارهای کاربردی در مصارف خانگی و صنایع مختلف است. برای باز و بسته کردن پیچ‌های متفاوت روی محصولات چوبی، فلزی و غیره از پیچ گوشتی‌های گوناگونی استفاده می‌شود. پیچ گوشتی از یک دسته پلاستیکی و یک میله فلزی تشکیل شده است که سر پیچ‌ گوشتی با اشکال مختلف شامل تخت یا دوسو، چهارسو، ستاره‌ای، خورشیدی و شش پر در بازار عرضه می‌شود. با توجه به اینکه مقاومت بالا جنس پیچ گوشتی در کاربردهای صنعتی اهمیت خاصی دارد، با جنس کروم وانادیوم تولید می‌شود. از طرفی خاصیت آهنربایی (مگنت) بودن یا نبودن آن اهمیت دارد زیرا فرد تسلط بیشتری هنگام باز و بسته کردن پیچ‌ها در مناطق غیر قابل دسترس خواهد داشت. همچنین از سر خوردن و افتادن پیچ‌‌ هنگام بستن جلوگیری خواهد کرد.

دریل فشاری

در کارگاه‌های نجاری برای سوراخ‌کاری روی چوب با ضخامت‌های مختلف می‌توان از دریل‌های برقی، شارژی، بادی و غیره استفاده کرد که باید مته مناسب با کار را روی آن قرار دهید. همانطور که می‌دانید، در هنرهایی مانند معرق کاری، منبت کاری و سایر هنرهایی که به صنعت چوب مربوط می‌شود باید طرح به صورت ظریف روی چوب اجرا شود تا زیبایی ظاهری آن حین کار حفظ شود. در صورت نیاز به سوراخ کاری سطوح ظریف از قبیل مدارهای چاپی، چوب های معرق کاری، رزین و موارد مشابه دیگر می توان از دریل دستی فنری یا فشاری استفاده کرد. نکته قابل توجه در استفاده از این نوع دریل این است که برای انجام تمام این عملیات نیاز به هیچ ابزاری نیست و به صورت کاملا راحت و در سریع‌ترین زمان با حفظ ظرافت روی کار می‌توان آنها را انجام داد. دریل فشاری به شکلی ساخته شده است که می‌‌توان مته‌ در سایزهای مختلف را روی آن متصل کرد؛ فقط باید کلگی کار را بچرخانید و مته را داخل ابزار قرار دهید و پس از محکم کردن کلگی به راحتی کار سوراخ کاری سطوح را انجام دهید.

سه نظام دستی

ابزار آلات کارگاهی مانند دریل سه نظام می‌تواند کاربرد زیادی در صنعت چوب برای تولید و ساخت وسایل چوبی متنوع داشته باشد. از خصوصیات مهم دریل سه نظام گردش آن در دو جهت چپ و راست است که برای سوراخ کاری چوب و فلز استفاده می‌شود. برای استفاده از این دریل باید سه نظام‌های مناسب با آن در نظر گرفته شود تا کارایی خاصی که از آن انتظار می‌رود، حفظ شود. سه نظام دستی یکی از انواع سه نظام‌های مخصوص دریل دستی است که در اندازه‌های مختلف تولید شده است. البته یکی دیگر از نکات قابل توجه دریل سه نظام سرعت قابل تنظیم و کنترل آن می باشد که برای هر سطح باید مطابق جنس آن، سرعت مورد نیاز را تنظیم کرد. همچنین، سه نظام در طول‌های متفاوتی تولید شده است و بدنه آن دارای آج‌هایی می‌باشد تا در هنگام استفاده به راحتی عمل چرخاندن انجام گیرد.

معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

سه نظام مینیاتوری

سه نظام مینیاتوری نیز مانند مدل دستی آن یکی از انواع سه نظام برای دریل‌های دستی است. از آنجایی که سه نظام قطعه‌ای قابل نصب بر روی دریل است، می‌توان از انواع مته و سری پیچ گوشتی جهت سوراخ کاری و باز و بسته کردن پیچ استفاده کرد. سه نظام‌ها در دو نوع آچاری و اتوماتیک یا مینیاتوری تولید می‌شوند؛ نوع آچاری سرعت کار اپراتور را کاهش می‌دهد و برای باز و بسته شدن آن باید از آچار استفاده کرد. اما مدل مینیاتوری بدون نیاز به ابزار خاصی به راحتی باز و بسته می‌شود و نقش مهمی در افزایش سرعت کار اپراتور دارد. سه نظام مینیاتوری قابلیت نصب بر روی انواع دریل و پیچ گوشتی برقی را دارد و دارای کیفیت بالا و مقاومت مناسبی می‌باشد که می‌توان از آن برای کارهای مینیاتوری و بسیار ظریف استفاده کرد.

معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

رابط ۹۰ درجه دریل

رابط ۹۰ درجه همانطور که از نامش مشخص است، رابطی به صورت ۹۰ درجه و زاویه دار می‌باشد که به راحتی بر روی انواع پیچ گوشتی و دریل نصب می‌شود. با این رابط می‌توان کارهای مختلفی مانند سوراخ کاری، باز و بسته کردن پیچ و غیره را انجام داد. با این رابط می‌توانید در نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است و فضای کافی و مناسبی وجود ندارد، به راحتی اتصال پیچ و سوراخ کاری را انجام دهید. با استفاده از رابط ۹۰ درجه دریل می‌توان سرعت، دقت، تمرکز، ظرافت و زیبایی داشت. با وجود بدنه قوی و مستحکم این رابط دیگر دلیلی برای نگرانی از جنس بدنه این رابط وجود ندارد؛ زیرا جنس بدنه این رابط از فولاد مرغوب ضد زنگ می‌باشد.

معرفی انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

قیمت انواع رابط دریل و پیچ گوشتی

همان‌طور که در این مقاله گفته شده انواع سه نظام و دریل فشاری در صنعت چوب وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع و امکاناتی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار می‌باشند. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی چوبینر انواع متنوعی از سه نظام و دریل را مشاهده نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت خرید می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶ – ۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸ – ۰۲۶۳۴۶۴۷۹۷۲

Choobiner.ir

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما قیمت بلیط هواپیما را می توان به عنوان اساسی ترین دغدغه ی …

دیدگاهتان را بنویسید