صفحه اصلی / اختصاصی / معتبر ترین گواهینامه رانندگی جهان در اختیار چه کشورهایی است؟

معتبر ترین گواهینامه رانندگی جهان در اختیار چه کشورهایی است؟

انگلستان با داشتن معتبرترین گواهینامه رانندگی در جهان در مقام اول قرار می گیرد. آیا به تازگی تصمیم به مهاجرت به خارج از کشور گرفته اید و قصد دارید در مقصد جدید خود رانندگی کنید؟

ممکن است سوالاتی از قبیل اینکه آیا می توانم بلافاصله در کشور جدید رانندگی کنم؟ آیا می توانم از همین گواهینامه با قانون کشور مقصد هم استفاده کنم؟ این کار چقدر طول می کشد و مراحل آن چگونه است؟

یک نقشه تعاملی مقایسه کشورها می تواند نقطه شروع خوبی برای ایده گرفتن در مورد انتقال گواهینامه فعلی خود به گواهینامه کشور جدید محل سکونت باشد.

معتبر ترین گواهینامه رانندگی جهان در اختیار چه کشورهایی است؟
اعداد بالا به معنای قدرت بیشتر گواهینامه‌های صادره از آن کشور هستند

تصویری که مشاهده می کنید، گواهینامه های رانندگی ۲۲ کشور را بر اساس میزان “قدرت” آنها رتبه بندی می کند. رتبه بندی بر اساس مجوزها و محدودیت های مختلفی است که هنگام انتقال یک گواهینامه به دیگری ایجاد می شود.

اگر دارای گواهینامه انگلستان یا فرانسه هستید، یعنی قدرتمندترین گواهینامه را دارید در حالی که کسانی که دارای گواهینامه از کشور روسیه هستند کم قدرت ترین گواهینامه را دارند.

یعنی با داشتن گواهینامه انگلستان یا فرانسه به هر کشوری که بخواهید مراجعه کنید، قوانین انتقال مجوز، روند راحت تری دارد.

جالب اینجاست که طبق تحقیقات انجام شده، گواهینامه ۲۱ کشور دیگر در چین هیچ اعتباری ندارد. یعنی اگر می خواهید در چین رانندگی کنید، باید از نو شروع کنید و امتحان رانندگی بدهید و گواهینامه بگیرید.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

مقایسه رابطه عشق و پول

مقایسه رابطه عشق و پول

پول می‌تواند عشق ایجاد کند اما نمی تواند آن را بخرد. پول و عشق دو …

دیدگاهتان را بنویسید