صفحه اصلی / اختصاصی / زیباترین معابد چین باستان – ۱۰ معبد بودایی چینی

زیباترین معابد چین باستان – ۱۰ معبد بودایی چینی

چین یکی از قدیمی ترین فرهنگ های جهان است و امپراطوری عظیم آن با معابد بودایی اجین شده است.

وقتی قدم بر آستانه ی یکی از این معابد در چین می گذارید، به فضایی می روید که در آن زمان معنا ندارد. بودایی ها اعتقاد دارند برای گذشته و آینده پایانی وجود ندارد. وارد باغ های چین شوید تا خود را در یک تاریخچه قدیمی غرق کنید.


  1. معبد لینگین

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

برای ورود به معبد لینگین اول باید وارد تالار رسمی پادشاهان آسمانی شوید. چان بودیسم برای قرن ها خانه کوه های وولین بود.

منطقه کوهستانی خوش منظره و زیبا در اطراف معبد به عنوان معبد ارواح شناخته می شود. باید برای ورود به منطقه دیدنی کوهستانی Lingyin-Feilai که پر از پل ها، بناهای تاریخی، مجسمه، grottoes، آثار هنری است ورودی پرداخت کنید.

این معبد یکی از بزرگترین و ثروتمند ترین معابد در چین است. معبد دارای تالار بزرگ سیج، تالار پزشکی بودا، کتابخانه سوترا ، هال Huayan و سالن از پنج صد Arhats است.


  1. معبد Nanshan

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

معبد Nanshan بزرگترین محل مقدس بودایی است که از زمان تأسیس جمهوری خلق چین در چین ساخته شده است. این معبد یک مجسمه سفید ۱۰۰ متری (۳۵۰ فوت) دارد که بر روی یک خروجی سنگی در دریای جنوبی سانیا ساخته شده است.

تمام زمین های معبد با این مجسمه به عنوان نقطه کانونی ساخته شده است. میدان ورودی اصلی آن توسط ساقه باریک سفید که به مجسمه در دریا می رسد احاطه شده است.

یک حوضچه زیبا در یک طرف خیابان و یک خوشه از چوب در سوی دیگر توجه شما را جلب می کند.

این معبد چین جنوبی به نام یک گفتگوی محبوب بودایی نامیده می شود – “بختتان به خوبی دریای شرق باشد؛ طول عمرتان مانند Nanshan زیاد باشد”.


  1. معبد اسب سفید

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

سنت می گوید معبد اسب سفید نخستین معبد بودایی ساخته شده در چین بود.

معبد باستانی، که در سال ۶۸ میلادی ساخته شده است، فقط در خارج از دیوارهای پایتخت شرقی هان قرار دارد. این بازدید برای گردشگران غربی آسان است زیرا تمام نشانه ها در ماندارین و انگلیسی وجود دارد.

معبد اصلی بارها و بارها در طول سالها، مخصوصا در دوران سلسله مینگ و چینگ، در دهه ۱۹۵۰ و اخیرا در سال ۱۹۷۳ پس از انقلاب فرهنگی، مرمت شده است. سالن های متعدد به باغ های وحش و گالری در این معبد زیبا باز می شود.

توجه داشته باشید مجسمه های زیبا مانند دو شیراساطیری در ورودی، Jade Buddha، و Sakyamuni مشهور جهان و Maitreya بوداها نیز در معبد وجود دارد.


  1. غار بزرگ گوزن وحشی

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

این معبد در طول سلسله تانگ در ۶۵۲ درست شده است که ۷ طبقه است. این معبد در طول قرن ها بارها ترمیم شده است و در اصل پنج طبقه بوده است.

یکی از اهداف ساخت این معبد، استفاده از آن به عنوان خانه مجسمه های بودا که از هند آورده می شدند بود.

ارزش دارد به این ساختمان باستانی سفر کنید و تغییرات آن را به محیط مدرن ببینید. همچنین بازار در هوای باز نیز در جنوب وجود دارد.


  1. معابد سرزمین Longmen

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

۲۳۰۰ غارنورد به صخره های سنگ آهک که تقریبا در یک مایلی استان هنان قرار دارند سفر می کنند. در غارها نمونه های برتر جهان از هنر چینی از سلسله شمالی وای و تانگ (۹۰۷- ۳۱۶) دیده می شود.

مجموعه ای از پله های فلزی و سنگ آهک می تواند شما را به غارهایی که در بالای صخره هستند برساند تا بتوانید تمام ۱۱۰،۰۰۰ مجسمه، ۶۰ مقبره و ۲۸۰۰ کتیبه را ببینید.

مجسمه ها و بودا ها از سنگ آهکی ساخته شده اند که دامنه تپه را تشکیل می دهند. این صخره ها بالای رودخانه یی واقع است.


  1. معبد لاما

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

درست در وسط ستون بودایی در پکن، معبد لما دیده می شود. این معبد محل اقامت سابق امپراتور یونگ ژنگ بوده است که در سال ۱۷۴۴ به لاماسی تبدیل شد. اگر فقط می توانید یک معبد را در چین ببینید حتما معبد لاما را انتخاب کنید.

این معبد معروف ترین معبد بودایی تبتی در خارج از تبت است. معبد لاما، در قلب یکی از بزرگترین شهرهای چین است که دارای نقاشی های نفس گیر، نمایشگاه ۱۸ متری (بودایی ۶۰ فوت) در تبت، مجسمه های تانتری، نجاری دست ساز و سقف های خیره کننده ای است. معبد به پنج سالن بزرگ تقسیم شده است.


  1. معبد شائولین

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

معبد شائولین معبد اصلی مدرسه بودایی ۱۵۰۰ ساله شائولین است. معبد و مدرسه مکررا هدف حملات در طول قرن ها بوده است، آخرین مأموریت در سال ۱۹۲۸ هنگامی که مدرسه آتش گرفت، بود.

سالن های باقی مانده برای توریست هامدرن شده اند. امواج مسافران هر ساله سالن این معبد را پر می کنند. شائولین، برای افرادی که هنر رزمی را تمرین می کند مکانی مناسب است.

همچنین مرکز آموزش وو شو نیز می باشد. می توانید به یک حیاطی که پر از تازه واردان کونگ فو می باشد نیز سر بزنید.


  1. جوخان

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

شما از کنار زائران بودایی که در خارج از معبد یوکوهانگ باستانی در مرکز تبت قرار دارند می گذرید.

آنها برای عبادت مجسمه ۱،۳۰۰ ساله مرکزی طلایی بودا آمده اند. معبد توسط مدرسه Gelug نگهداری می شود، اما همه فرقه های مختلف بودایی را قبول می کنند.

سقف طلای خیره کننده این معبد دو طبقه دارای ظاهری زیبا و بی نظیر است. در صبح هنگام به معبد مراجعه کنید در این زمان معبد در دسترس است. در بعد از ظهر، بخش معبد خاموش است و فقط از طریق گیت ها قابل مشاهده است.


  1. صومعه آویز

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

این صومعه به صخره ای صخره ۷۵ متری (۲۴۶ پا) آویخته شده است. خانه های نمادین زیبای بودایی با پایه های طولانی به سمت صخره ها مجهز شده اند.

پل های باریک و راهروهای کوچک این خانه ها را به پرستش متصل می کنند، اما شما نمی توانید برای مدت طولانی بازدید کنید.

تعداد زیادی بازدیدکنندگان، اثربخشی پایه ساختمان را کاهش می دهد. Hengshan در سال ۴۹۱ ساخته شده است. واقعیت این است که این مدت باعث تعجب معماری می شود


  1. معبد بهشت

زیباترین معابد چین باستان - ۱۰ معبد بودایی چینی

معروف ترین معبد در چین، معبد بهشت است که ​​از لحاظ فنی یک معبد نیست. این معبد یک محراب است. اما راهبان و عبادت کنندگان را در اینجا پیدا نخواهید کرد. اما معماری آن در قلب پکن خیره کننده است.

باغ متساوی دارای ورودی های چهار نقطه قطب نمای است. باغ در داخل به طور جدی در بخش های خطی نگهداری می شود تا ناقص بودن طبیعت را از بین ببرد.

سالن های معبد به شدت تحت تاثیر باغ ها قرار می گیرند. ساختمان ها دور هستند در حالی که پایه های آنها مربع است تا منعکس کننده باور قدیمی که بهشت ​​و زمین مربع است، باشد.

ویژگی برجسته این مکان، پارک سالن عبادت یک ساختار زیبا با سقف چتر ناهار خوری سه گانه ای که در تراس مرمر سه لایه نصب شده می باشد.

گردشگران همچنین جذب دیوارها شده اند که در آن می توان از یک سمت به سمت دیگر نگاه کرد و شگفت زده شد. کل ساختار کنفوسیوس برای یک امپراطور شناخته شده به نام “پسر بهشت” ساخته شده بود که از محراب برای دعا کردن برای فتنه مردم خود استفاده کرد.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

اهمیت بازاریابی ویدیوئی یا ویدئو مارکتینگ

اهمیت بازاریابی ویدیوئی یا ویدئو مارکتینگ

در بین انواع مختلف رسانه، در سال های اخیر، فرمت ویدئو رشد قابل توجهی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *