صفحه اصلی / اختصاصی / جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

یکی از مقصدهای توریستی شمالی اسپانیا، سن سباستین، و یا دونوستیا (اسمی که باسکی ها بر روی آن گذاشته اند) است که در خلیج بیسکای چند مایل دورتر از فرانسه واقع شده است.

این منطقه برای سواحل و استراحتگاه بزرگ خود شناخته شده است، اما کلیساهای زیبا و جاذبه های دیگر نیز در این منطقه وجود دارد، از جمله جشنواره بین المللی فیلم.

این منطقه نه تنها پایتخت بلکه روح جامعه باسک اسپانیا است. باسکی ها زبان و فرهنگ خود را دارند که با اسپانیا متفاوت است اما ارزش آن از فرهنگ و زبان اسپانیا کمتر نیست. این مقایسه شبیه این است که دو کشور هم ارزش داشته باشیم.


  1. کلیسای جامع بوئن پاستور

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

کلیسای جامع بوئن پاستور، یا کلیسای جامع چوپان خوب، ۷۵ متر (۲۴۵ فوت) ارتفاع دارد. ساخت و ساز آن در سال ۱۸۸۸ در زمان آلفونسو سیزدهم آغاز شد. این محل تا سال ۱۹۵۳ کلیسا نبود – در واقع نه سال بعد ساخت آن به پایان رسید.

با سبک احیای گوتیک آن، این کلیسا مهم ترین کلیسا در سن سباستین در نظر گرفته می شود. بازدید کنندگان این کلیسا را به خاطر سادگی اش در مقایسه با سایر کلیساهای اسپانیایی تحسین می کنند.

دیدن کلیسا در شب به دلیل روشنایی دیدنی و جذاب آن توصیه می شود.


  1. آکواریوم دونوستیا-سن سباستین

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

آکواریوم دونوستیا-سن سباستین به عنوان یکی از بهترین آکواریوم ها در اروپا می باشد که بازدید کنندگانی برای آشنایی با زندگی دریایی به خود جذب می کند.

این آکواریوم در واقع دارای چند آکواریوم است که برخی فقط به حیوانات دریایی خاصی اختصاص داده شده اند. برجسته ترین نکته این است که در حال راه رفتن در تونل،۲۰۰ گونه از موجودات دریایی شناور در اطراف و بالای سر بازدید کنندگان دیده می شود.

این آکواریوم در سال ۱۹۲۸ با یک موزه اسکلت نهنگ آغاز شد. بازدید آکواریوم دونوستیا-سن سباستین تفریحی خانوادگی است که با وجود مخازن ویژه کودکان را به لمس ماهی ها تشویق می کند.


  1. پلازا د لا کانستیتوسیون

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

پلازا د لا کانستیتوسیون شهر قدیمی در سن سباستین است. این منطقه به عنوان مرکز عصبی در شهر شناخته می شود که در مناسبت های خاص مانند روزهای جشن مقدسین و تعطیلات دیگر، مانند بالا بردن پرچم در ۲۰ ژانویه، افراد زیادی را جذب می کند.

مسافران از پنجره ها میدان را تماشا می کنند. میدان در زمان های قدیم یکی از محبوب ترین محل های گاوبازی بود. این میدان در سال ۱۸۱۷ پس از آتش سوزی و نابودی شهر چهار سال پیشتر ساخته شد.

بازدید کنندگان می توانند مغازه ها و کافه هایی در این میدان ببینند که آن ها را دعوت به نوشیدن می کند.


  1. کاخ میرامار

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

کاخ میرامار ، واقع در سواحل خلیج لا کرنا، نتیجه عشق خانواده سلطنتی اسپانیایی به سن سباستین است.

این منطقه یک نقطه محبوب برای تعطیلات تابستان بود. کاخ میرامار در اواخر قرن ۱۹ ساخته شد، زیرا آنها به یک خانه تابستانی نیاز داشتند. این املاک قبلا صومعه بوده است.

ظاهر کاخ میرامار کاملا انگلیسی است؛ شاید به این دلیل است که توسط یک معمار انگلیسی طراحی شده است. این کاخ تحت چند تغییر مالکیت بوده است و در حال حاضر متعلق به شهر سن سباستین است.

این کاخ به عموم مردم به عنوان یک پارک تعلق دارد و در آن جا کلاس هایی نیز برگزار می شود.


  1. پاینه دل وینتو

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

پاینه دل وینتو، یا شانه باد، شاید، معروف ترین مجسمه سن سباستین است. این مجسمه منحصر به فرد، در پایین ساحل Ondarreta، یکی از پربازدیدترین مکان ها در سن سباستین است.

این کار متشکل از سه مجسمه فولادی ۱۰ تنی است که در سنگ تعبیه شده است. سوراخ در قطعات باعث می شود در هنگام وزیدن باد سر و صدا ایجاد شود.

بسیاری بر این باورند قطعات مانند یک شانه پیچ خورده می باشند. مجسمه از سال ۱۹۷۶ از خلیج دیده می شود.


  1. مونت اورگال

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه در اقیانوس، مونت اورگال محلی برای دفاع از سن سباستین از قرن دوازدهم بوده است. قلعه موتا بعدها اضافه شد، و در سال ۱۹۶۰، یک مجسمه ۱۲ متری (۳۹ پا) مسیح در بالای آن اضافه شد.

بازدید کنندگان همچنین یک موزه تاریخی کوچک در بالای آن می بینند. یک راه خوب برای رسیدن به بالا پیاده روی است؛ شروع از پشت آکواریوم و یا پلازا Zutoaga؛ نمایش دیدنی از سن سباستین و خلیج باعث نمایی بهتر می شود.

بازدید از این منطقه باعث آرامش و استراحت و دوری از شهر می شود.


  1. لا زوریولا

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

لا زوریولا یکی از بهترین سواحل در سن سباستین است که در جزیره سانتا کلارا واقع است. لا زوریولا محبوب آفتاب دوستان و جوانان است. همچنین برای امواج دوستان نیز مکانی مناسب است.

آوریل بهترین زمان برای مبتدیان است. نمی دانید چطور موج سواری کنید؟ در اینجا آموزش می دهد و منطقه میزبان مسابقات قهرمانی نیز می باشد.

لا زوریولا سرزنده ترین ساحل در شهر است، هر چند بزرگترین نیست. برای افرادی که دوست دارند زیر نور خورشید ورزش کنند، تنیس ساحلی، شنا، فوتبال و والیبال وجود دارد. قدم زدن در ساحل فعالیت محبوب ساکنین محلی است.


  1. مونت اگولدو

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

هنگامی که مسافران به دنبال مناظر تماشایی هستند، به مونت اگولدو در غرب خلیج لا کرنا می روند. مونت اگولدو یکی از سه قله در خلیج می باشد که ارتفاعی برابر ۱۸۱ متر (۶۰۰ فوت) دارد.

مشاهده مناظر مونت اگولدو نیمی از لذت است چرا که مشاهده آن با قطار ۱۹۱۲ انجام می شود. بازدید کنندگان دو چیز را در بالای آن می بینند.

یکی از آن ها Torreon de Igueldo، فانوس دریایی ۱۸۵۵ که به منظره ای زیبا تبدیل شده است. دیگری پارک تفریحی با سواری برای کودکان تمام سنین.


  1. پارته ویجا

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

پارته ویجا (شهر قدیمی) یکی از پر بازدیدترین مناطق در سن سباستین است، هر چند از قدیمی ترین محله ها نیست- زیرا آنتیگو قدیمی ترین است.

ساختمان ها با سقف های رنگارنگ از دریا توسط مونت اورگول محافظت می شود، با رودخانه اورومین در یک طرف آن و کونچا بی از طرف دیگر آن را محافظت می کند. این منطقه پر از کافه است.

دیگر بازدید کنندگان از قدم زدن در خیابان های شلوغ لذت می برند تا کلیساهای معروف شهر، مانند کلیسای سنت مری از گروه کر را ببینند. این محله تاریخی توسط دیوار شهر تا سال ۱۸۶۳ محاصره شده بود.


  1. لا کرنا (محل اقامت)

جاهای دیدنی شهر سن سباستین اسپانیا

لا کرنا، در خلیج به همین نام، زیبا ترین شهر ساحلی در اروپا و یکی از بهترین ها در جهان است. با ماسه های طلایی نزدیک به آبهای آبی لاجوردی. این ساحل قطعا محلی شلوغ در تابستان است.

لا کرنا (که اسپانیایی آن “پوسته” می شود) در فضایی زیبا واقع شده است. هنگامی که تاریکی از بین می رود و چراغ ها روشن می شود زمانی مناسب برای راه رفتن در کنار ساحل است.


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

عذر و بهانه ممنوع! ۵ بهانه رایج که مانع موفقیت شماست

عذر و بهانه ممنوع! ۵ بهانه رایج که مانع موفقیت شماست

حتما برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید کاری را شروع کنید اما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *