بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟


روف گاردن به فضای سبزی گفته می‌شود که روی بام هر سازه‌ای ایجاد می‌شود. در بسیاری از موارد اجرای بام سبز را روی پشت بام یا تراس پیاده‌سازی می‌کنند. در ادامه با نوشتار بهترین متریال برای کف روف گاردن همراه ما بمانید تا شما را با بهترین نوع کفپوش آشنا کنیم..

به طور کلی از بام سبز به عنوان فضای سبز اضافی در زندگی‌های شهری استفاده می‌شود. حتما تا به امروز از خود پرسیده‌اید که چرا نباید برای استراحت و آرامش خود از یک فضای سبز در آپارتمان خود استفاده کنیم؟ از سوی دیگر، روف گاردن ها با کاهش آلودگی بر محیط تأثیر مثبت می‌گذارند.

بهترین متریال برای کف در اجرای بام سبز کدام است؟

فهرست مطالبی که در ادامه نوشتار بهترین نوع کفپوش روف گاردن خواهید خواند به شرح زیر است:

 • نحوه اجرای روف گاردن
 • خاک برای روف گاردن
 • گیاهان برای روف گاردن
  • دوام و وزن
  • رنگ
 • در کفپوش روف گاردن به دنبال چه چیزی باشیم؟
  • ۱. کاشی
  • ۲. ضد لغزش بودن
  • ۳. تخلیه خودکار
  • ۴. کفپوش چوبی
  • ۵. کفپوش سنگی
  • ۶. کفپوش سیمانی
  • ۷. چمن مصنوعی
 • نتیجه گیری

چوب، سیمان، سنگ و موارد بسیار دیگر، از گزینه‌هایی هستند که می‌شود از آن‌ها به عنوان کفپوش در اجرای روف گاردن در فضای باز و تراس شما استفاده کرد. اگر شما مشغول بازسازی و تزئین تراس خود هستید، یکی از پرسش‌‌های کلیدی که در ادامه این نوشتار و مقاله‌های موجود و مربوطه در سایت اسپینگر سعی در جواب دادن آن هستیم این است که: از کدام کفپوش برای فضای باز استفاده کنیم؟

نحوه اجرای روف گاردن

اولین قدم در اجرای روف گاردن، اطمینان حاصل کردن از مقاومت سقفی است که روی آن قرار است باغ یا فضای سبز قرار بگیرد. گام بعدی این است که ورق سقف را ضد آب کنید تا از نشت در آن جلوگیری کند. مطمئن شوید که روکش ضد آب را با ورق های ترموپلاستیک نصب کرده اید.

خاک برای روف گاردن

لایه بالایی روف گاردن خاک است و نکته‌ای که باید بسیار به آن توجه کنید این است که برای روف گاردن باید خاک سبک استفاده کنید، و ۶ تا ۹ اینچ بیشتر عمق نداشته باشد.

گیاهان برای روف گاردن

گیاهان با ریشه‌های عمیق را به هیچ وجه برای اجرای بام سبز خود انتخاب نکنید؛ چرا که ممکن است آسیب‌های ساختاری به ساختمان وارد کند.

همچنین می‌توانید سبزیجاتی را که ریشه‌های عمیق ندارند را در روف گاردن پرورش دهید. گیاهانی را که نیاز آبی کمتری دارند ترجیح دهید. در ادامه به مطالبی خواهیم پرداخت که شما را با ویژگی‌های یک کفپوش مناسب و استاندارد آگاه می‌کند؛ پس با ما همراه بمانید تا ببینیم قبل از پیگیری برای اجرای روف گاردن به چه چیزهایی بیشتر باید دقت کنیم.

دوام و وزن

کفپوش روف گاردن باید بتواند در برابر انواع آب و هوا از خود مقاومت بالایی را نشان دهد. از طرفی حمل مواد کفپوش سنگین تا پشت بام می‌تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین کاشی‌ها باید به اندازه کافی سبک وزن باشند، اما به اندازه کافی سنگین که در هنگام وزش باد شدید از تکان خوردن جلوگیری کنند.

رنگ

داشتن رنگ کفپوشی که با گل‌ها تناسب داشته باشد، امری حیاتی است. رنگ تیره در کاشی‌ها باعث می‌شود گیاهان جلوه خاصی را به خود و فضای اطرافشان بدهند.

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

در ادامه نوشتار بهترین متریال برای اجرای بام سبز همراه ما بمانید تا توجه شما را به انواع کفپوش جلب کنیم.

در کفپوش روف گاردن به دنبال چه باشیم؟

روف گاردن‌ها می‌توانند فضاسازی‌های عالی و منحصر به فردی را ارائه دهند. با ایجاد باغچه‌هایی خاص یا فضاهایی برای گلکاری، شما می‌توانید سبزیجات، گل‌ها و سایر گیاهان را پرورش دهد.

تقریباً همه نوع سازه که دارای یک بام مسطح باشد مانند آپارتمان‌‌ها، ملک شرکتی، هتل، فروشگاه مواد غذایی یا رستوران می‌تواند از این فضاسازی‌ها استفاده کند. در ادامه برخی از مواردی که هنگام آماده‌سازی برای انتخاب کفپوش روف گاردن باید مورد توجه قرار گیرد، آورده شده است.

۱. کاشی

سوال اساسی این است که آیا چینی می‌اتواند به عنوان جنس یک کف‌پوش متناسب با فضای باز شما باشد یا خیر؟

ممکن است گزینه‌های زیاد و به همان اندازه مهم برای کف فضای بازی که جهت اجرای بام سبز مد نظر دارید وجود داشته باشد، اما پاسخ ساده «بله» است. کفپوش چینی به دلیل مقاومت و دوام بالایی که دارد یک گزینه مطمئن برای استفاده در طراحی و اجرای روف گاردن است.

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

در رابطه با کاشی و سرامیک برای استفاده در فضای باز خود لازم است، به نکات زیر توجه کنید:

میزان تخلخل در کاشی‌هایی که در معرض عناصر طبیعی مثل باران هستند بسیار تاثیرگذار است. بهترین گزینه این است که از کاشی‌های چینی با تخلخل بسیار کم استفاده کنید. چرا که آنها آب کمتری جذب می‌کنند، به شدت از مقاومت بالایی در برابر آب و هوا برخوردار هستند.

هرچه کاشی‌های شما قطر بیشتری داشته باشند، از لحاظ مقاومت هم از ارزش بالاتری برخوردار هستند. به طور کلی، ضخامت متوسط ​​کاشی در فضای باز ۱۰ میلی‌متر است، اما می‌توانید کاشی‌هایی را که در کف استفاده می‌کنید، با ضخامت حداکثر ۲۰ میلی‌متر تهیه کنید که نصب آنها آسان و نیازی به چسب و اتصالات نداشته باشند.

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

مزیت دیگر یک کفپوش با قطر بالا یا با ضخامت نسبتا زیاد این است که می‌توانید آن را مستقیماً روی سطوحی مانند سیمان، شن یا چمن قرار دهید و حتی می‌توانید از آنها برای ایجاد یک مسیر برجسته استفاده کنید.

۲. ضد لغزش بودن

برای کسانی که اهل ورزش و پیاده‌روی در فضای سبزی که در آپارتمان یا شرکت خود ایجاد کرده‌اند، هستند و می‌خواهند از روف گاردن یا فضای بازی که در اختیار دارند جهت بالا بردن پمپاژ خون  استفاده کنند و یا به سلامتی خود در طول روز اهمیت می‌دهند، داشتن مواد مقاوم در برابر لغزش همه چیز را ایمن تر می‌کند. به خصوص اگر آن فضا از باران یا آبیاری مرطوب باشد.

اگر به دنبال ایمن‌ترین گزینه برای فضای بازی که در اختیار دارید هستید، کفپوشی را انتخاب کنید که باعث نشود شما روی آن لیز بخورید.

۳. تخلیه خودکار

برای اینکه به هیچ‌وجه آب بالای کفپوش مورد استفاده شما در روف گاردن تجمعی نداشته باشد، انتخاب یک کفپوش با سوراخ‌هایی که در تمام ضخامت امتداد دارند ایده خوبی است. به این شکل آب تخلیه می‌شود و محیط اطراف روف گاردن شما را که امکان لیز خوردن در آنجا وجود دارد، ایمن تر می‌کند.

۴. کفپوش چوبی

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

اگر عاشق فضاسازی‌های روستایی‌محور یا خانه‌های الهام گرفته از مناطقی روستایی طور هستید، اما اگر توان نگهداری چوب طبیعی را ندارید یا برایتان تمیزکاری چوب سخت است، کاشی‌های چوبی مناسب شما هستند. درواقع این نوع کاشی‌ها فضایی مدرن را در لابلای فضای ذهنی نوستاژیک روستایی برای شما به ارمغان می‌آورند. همه چیز بستگی به دکوراسیون مورد نظر شما دارد. یکی از مزایای کفپوش با جلوه چوبی، ظاهر گرم آن است. همچنین می‌توانید به جای استفاده از کاشی‌های چوبی از کامپوزیت‌های چوبی استفاده کنید که دوام بسیار بالایی را دارا هستند. همان طور که می‌دانید چوب هرگز از مد نمی‌افتد و از مزایای کف پوش‌های کامپوزیت چوبی می‌توان به راحت شسته شدن آن‌ها با آب اشاره کرد.

۵. کفپوش سنگی

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

از بین همه کاشی‌هایی که می‌توانید در اجرای روف گاردن خود از آن استفاده کنید و در این مقاله هم به آن اشاره شد می‌توان به کاشی‌های چینی با جلوه سنگ اشاره کرد.

سنگ‌های چینی و یا سنگ‌های نسل جدید گزینه‌های متفاوت و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین می‌توانید با نحوه نصب کاشی‌ها بازی کنید و موزاییک‌های سنگی را با طراحی داخلی در جهت زیبایی‌شناسی متناسب با ذهنیت خود ترکیب کنید.

۶. کفپوش سیمانی

سیمان یکی دیگر از آن دسته از کفپوش‌هایی است که در انتخاب بهترین نوع کفپوش روف گاردن یا هر فضای بازی که در اختیار دارید برای شما حس خوبی را ایجاد کند. شما می‌توانید از زیبایی و حس نوستالژیکی که کفپوش سیمانی به شما می‌دهد استفاده کنید، و تمام خاطرات گذشته خود را مرور کنید.

۷. چمن مصنوعی

بهترین متریال برای کف در اجرای روف گاردن کدام است؟

چمن مصنوعی از آن دسته از کفپوش‌هایی است که حس بسیار خوبی را در ظاهر ایجاد می‌کند، درواقع این نوع کفپوش را بهترین کفپوش مناسب روف گاردن می‌دانند. اگر شما برای چمنی با کیفیت بالا هزینه کنید، هیچکس متوجه طبیعی نبودن آن نخواهد شد.

این نوع کفپوش نرم است و دویدن بر روی آن برای کودکان و حیوانات خانگی لذت بخش تر از کفپوش سیمانی است. چمن مصنوعی اگرچه در طول زمان هزینه کمتری ایجاد می‌کند؛ اما شما باید آمادگی پرداخت هزینه اولیه و بالای نصب آن را داشته باشید.

نتیجه گیری

اجرای روف گاردن در عصر آلودگی یا عصر تکنولوژی و تنبلی بشر، یک راه عالی برای ایجاد تحرک چه در یک ساختمان، چه در ذهن شما است. روف گاردن‌ها عمر یک ساختمان و یا حتی عمر خود شما را افزایش داده و عملکرد سقف را بهبود می‌بخشد و هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد. آنها همچنین دارای تأثیرات مثبت زیست محیطی هستند و کیفیت هوا را در مناطق شهری بهبود می‌بخشند.

در این نوشتار تمام سعی ما بر این بود که با استناد به مقالات مربوط به بهترین متریال برای کفپوش در سایت اسپینگر، قبل از ساخت یک روف گاردن شما را با ملاحظات اصلی در مورد انتخاب متریال و نحوه تاثیر آن، به خصوص در کلیت یک روف گاردن نکاتی را ارئه دهیم. از همراهی شما تا انتهای این نوشتار سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید.

.

پایان رپورتاژ آگهیمنبع

دیدگاهتان را بنویسید